Wygrać HollyŁódź

Wyborcza w artykule Wygrać HollyŁódź po raz kolejny odgrzewa temat łódzkiego przemysłu filmowego, tym razem pisząc o ideii miast bliźniaczych (Łódź miałaby być miastem bliźniaczym z Los Angeles). Przypomina mi się rozmowa z szefem J (który od 10 lat kręci filmy w Europie, był pare razy w Warszawie, Gdańsku a nawet raz w Łodzi), którą miałem przy okazji artykuły o powstawaniu klastrza miedialnego w Łodzi.

Ł: Myślisz, że klaster ma szansę? Wiesz, Łódź ma szkołę filmową, dużo kostiumów, była (lub jest) filmową stolicą Polski..

J: Słuchaj, jak chce coś dobrze i tanio nakręcić za granicą (co się rzadko zdarza, bo bardziej ufam ludziom z Londynu, nawet jeśli to oznacza droższą produkcje), to jadę do Pragi. Mają tam najlepsze studia do montażu w Europie i ludzi, którzy robią to doskonale za małe pieniądze od lat. Czemu miałbym jechać do Łodzi?

I to by było na tyle. Życzę łódzkiemu przemysłowi jak najlepiej, ale kurcze ludzie muszą w końcu zrozumieć, że partnerstwo z Los Angeles to nie wszystko… Liczy się sprzęt, ludzie, doświadczenie, terminowość, pomysły…

Reklamy

0 Responses to “Wygrać HollyŁódź”  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: