Dzień wolny

Dziś jest pierwszy poniedziałek maja, tradycyjnie jest to dzień wolny od pracy (Bank Holiday). W dniu tym tubylcy zazwyczaj spędzają czas na świeżym powietrzu, a ponieważ święto ma rodowód pogański, często organizuje się imprezy związane ze średniowieczem (np. pokaz zjadania dziewic przez smoka, przypalanie kmiotków żywcem, rozrywanie przez woły, i takie tam). Jedną z popularniejszych atrakcji jest tańczenie pięknych dziewcząt i chłopiąt ze wstążkami w ręku wokół pala wbitego w ziemię, zwanego Maypole (co można także przetłumaczyć jako majowy Polak, od razu widać nasz paneuropejski wkład w kulturę narodów).

Więc siedźcie sobie wszyscy w tych Waszych pracach i pracujcie, męczcie się, wysiłkujcie, a my, ponieważ pogoda jest dziś świetna (zachmurzenie 100%, silne wiatry, możliwość opadów) na pewno zrobimy coś ciekawego, o czym bez zwłoki doniosę.

Dzisiejszy artykuł został w całości zasponosorowany przez gniew, zazdrość i poczucie niesprawiedliwości związane z poprzednim tygodniem, kiedy to wszyscy w Polsce byczyli się, a my wykonywaliśmy pracę*.

* praca [def] = wielkość fizyczna równa iloczynowi wartości siły działającej na ciało przez długość drogi i cosinus kąta zawartego między kierunkiem siły i drogi, mierzona w dżulach

Reklamy

4 Responses to “Dzień wolny”


 1. 1 Zgadnij_kto_to_? Maj 7, 2007 o 10:32 am

  wszystko fajnie tylko o co chodzi z tymi przypalanymi smokami i kmiotkami zjadanymi przez dziewice…? pierwszy raz o tym slysze… bank holiday polega na tym, ze ludnosc miejscowa warzy piwo, a potem warzy sie i laduje na brzegu rzeki tzw banku… i tak powstaje holiday…

 2. 2 student Maj 7, 2007 o 11:43 am

  Panie, a gdzie tu pogaństwo? Zdrowe chrześcijańskie obyczaje z Twego opisu się wyłaniają!

 3. 3 student Maj 7, 2007 o 11:44 am

  Jeśli to o pracy to miało być jakieś karmienie trolla – studenta, to się nie dam.

 4. 4 miniu Maj 7, 2007 o 1:20 pm

  O żadnym karmieniu trolla – studenta być mowy nie może :)

  Obyczaje rzeczywiście czysto chrześcijańskie, jednak rodowód – pogański :)


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: