BattleStar Galactica się skończyła

Wczoraj obejrześlimy ostatni odcinek ostatniej serii BattleStar Galactica. To był najbardziej gęsty z i tak już bardzo gęstego serialu, ilość zwrotów akcji, tajemnic, rozwikłanych historii, niedokończonych wątków, jak we wszystkich odcinkach Klanu razem wziętych. Po prostu kawał dobrze nakręconego serialu.

Chociaż, żeby trochę ponarzekać, to w całej tej sadze denerwowała mnie jedna rzecz. Ze względu na młodą publiczność, bohaterom nie pozwolono przeklinać. Zamiast więc soczystego Fuck You (czyt: fak ju) używali z kosmosu (nomen omen) wziętego Frack You (czyt: frak ju). To może wydawać się całkiem niewielką zmianą, ale efekt końcowy brzmi raczej infantylnie. To jest tak, jakbyśmy w filmie Psy, czy Psy II, o żołnierzach, sytuacjach stresowych, brutalnym realiźnie, zamiast zdrowego, polskiego, gardłowego czasownika określającego pewien specyficzny stosunek do rzeczywistości, używali czegoś koszmarnego w stylu pendolić. Wszelkie ostre dialogi zaczynają wyglądać wtedy dziwacznie, by nie powiedzieć śmiesznie. Pendol, się ty draniu! Sam się idź pendolić! Albo, gdy bohater wyraża zdziwienie, O ja pendolę!.

Poza tym małym zonkiem, serial naprawdę godny polecenia.

Kilka fotek oddających klimat serialu:

Reklamy

1 Response to “BattleStar Galactica się skończyła”


  1. 1 Gompka Listopad 16, 2007 o 6:45 pm

    Jak to się skończył? Dopiero będzie 4 ostatni sezon, który wg informacji podanych przez aktorów, m.in. pana Olmosa (Komandor William Adama – dowódca statku Battlestar) serial ma zakończyć się po 4 sezonie. Co do Twojego tekstu, to brakuje w nim w ogóle informacji o jakim sezonie mówisz.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: